Rok szkolny 2009/2010

17-06-2010 – Obchody Światowego Dnia Picia Mleka Szkolnego w Białymstoku

Program „Doskonałe Mleko w Szkole” uczestniczył w Światowym Dniu Picia Mleka Szkolnego w Białymstoku.

Obchody tego dnia miały charakter imprezy plenerowej, a uczestnikami zabawy były dzieci z białostockich szkół. Wzięły one udział w grach i zabawach sportowych i edukacyjnych oraz olimpiadzie wiedzy o mleku.

Program „Doskonałe Mleko w Szkole” ufundował nagrody dla uczestników konkursu o mleku i jego wartościach odżywczych.

Obchody Światowego Dnia Picia Mleka Szkolnego zorganizowała 15 czerwca br. Polska Izba Mleka.

11-06-2010 – Znamy laureatów konkursu „MLECZNE WYZWANIE DLA CIEBIE” w maju 2010

Znamy już listę nagrodzonych w ramach naszego konkursu – „MLECZNE WYZWANIE DLA CIEBIE” w maju 2010. Zwycięzcy otrzymali wysokiej jakości odtwarzacze MP3 firmy CREATIVE.

Pozostali uczniowie otrzymają koszulki BiFi z limitowanej edycji, oraz kolorowe materiały drukowane o skoczkach narciarskich oraz zespole muzycznym Way No Way.

Odtwarzacze MP3 otrzymują:

1             ADRIAN LATAŁA

2             GABRIEL ORKISZEWSKI

3             WIKTORIA KWIECIEŃ

Pozostałe nagrody otrzymują:

4             AGNIESZKA MIKULSKA

5             MICHAŁ ZIEJA

6             EWA PŁONKA

7             VIRGINIA LIS

8             JAKUB JANKOWSKI

9             JOANNA LINEK

10           MARCIN ŁUKASZEWICZ

11           KINGA KRZYŚ

12           ZUZANNA DEMUTH

13           BARTOSZ JUSKOWIAK

14           OLA BURCZAK

15           DANIEL ŁUCZYŃSKI

16           DARIA ŻAKIEWICZ

17           JULIA BONISZEWSKA

18           GRZESIEK CICHOCKI

19           IGA WENSIERSKA

20           SANDRA MĘTEL

21           PAWEŁ LEŚNIEWSKI

22           ALEKSANDRA STOLARZ

23           MARCELI SKIBA

24           KRZYSZTOF CHOMKO

25           EWELINA PŁONKA

26           WIKTORIA SZUMAN

27           ALAN CZYCZYK

28           MARTYNA KIAŁKA

29           JOANNA WŁODARCZAK

30           BASIA KUSZTELAK

31           MAGDALENA LINEK

32           KINGA NARLOCH

33           WIKTORIA WITKOWSKA

34           WIKTORIA JANECKA

35           DAMIAN SZOSTAK

36           ADRIAN BUJNOWSKI

37           EWELINA KURPISZ

38           ALICJA ŻMUDA

39           ZUZANNA LASECKA

40           ARTUR JEROMINEK

41           WERONIKA PASTWA

42           KAROL CHOMKO

43           PAULINA SYZDÓŁ

44           WIKTORIA DZIECHCIARZ

45           ANIA KACZMARCZYK

46           ŁUKASZ KURTYS

47           PATRYCJA NETKOWSKA

48           WERONIKA MALINOWSKA

49           KAMIL SOKÓŁ

50           JAKUB KUCEK

24-05-2010 – Mleko szkolne na Dniach SGGW

W dniach 14 – 16 maja 2010 roku, jak co roku, odbyły się Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Między licznymi atrakcjami, jak na przykład pokazy jazdy kawaleryjskiej, barokowej jazdy konnej, czy zwiedzanie laboratoriów, z których mogli korzystać odwiedzający, była również możliwość uzyskania porad dotyczących żywienia. Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji przygotował stoisko, na którym można było poradzić się dietetyka, a także wykonać pomiar glukozy i cholesterolu. Dietetycy obliczali odwiedzającym wskaźniki BMI i radzili, jaką dietę należy stosować.

Między licznymi stoiskami, jak co roku znalazło się miejsce dla OSM Garwolin – producenta m.in. mleka szkolnego ze znakiem „Doskonałe Mleko”. Dzięki uprzejmości Spółdzielni na stoisku zorganizowany został również „kącik” Fundacji, od lat wspierającej program „Doskonałe Mleko w Szkole”. Można tam było spróbować mleka, jakie na co dzień trafia do szkół oraz porozmawiać z Członkami Rady Fundacji.

Na stoisku obecni byli Pan Prof. Stanisław Berger, piastujący funkcję Przewodniczącego Rady Fundacji oraz Pani Prof. Zofia Rudzka-Kańtoch, Członek Rady Fundacji, którzy w ramach obchodów Światowego Dnia Mleka dzielili się swoją wiedzą z odwiedzającymi.

Tegoroczne Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego również można uznać za udane. Jak co roku goście dopisali.

10-05-2010 – Rozstrzygnięcie konkursu dla szkół!

Z przyjemnością informujemy, że nasz konkurs dla szkół został rozstrzygnięty.

W dniu 10.05.2010r. zebrała się Kapituła Konkursu w składzie:
- prof. Andrzej Lenart – Przewodniczący Kapituły
- Anna Skrzypkowska – Walasek – członek Kapituły
- Błażej Szczęsny – członek Kapituły

Celem posiedzenia Kapituły Konkursowej było wyłonienie laureatów „Konkursu dla szkół” trwającego od 1 października 2010 r. do 30 kwietnia 2010 r. Konkurs polegał na przesłaniu do siedziby organizatora fotografii, której tematem jest Doskonałe Mleko lub jogurty BiFi w szkole.

Kapituła Konkursowa stwierdziła, że do dnia 30 kwietnia 2010 r. do siedziby organizatora wpłynęło 30 zdjęć z 30 placówek oświatowych. Po dokonaniu oceny wszystkich fotografii, Kapituła Konkursowa wyłoniła następujących laureatów (wg kolejności alfabetycznej):

1. Zespół Szkół Samorządowych Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie;
2. Szkoła Podstawowa nr 7 w Koszalinie,
3. Przedszkole „Dziecięcy Ogród” w Legnicy;
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim;
5. Szkoła Podstawowa w Otorowie, ul. Łąkowa 3
6. Szkoła Podstawowa w Parszowie;
7. Szkoła Podstawowa w Sarbicach;
8. Szkoła Podstawowa w Sarnowie, ul. Szkolna 5
9. Szkoła Podstawowa w Starych Drzewcach
10. Szkoła Podstawowa w Starych Zawadach (Jedlińsk).

Decyzja Kapituły Konkursu jest wiążąca, ostateczna i nie podlega odwołaniu ( pkt. IV ust. 3 regulaminu Konkursu).

Na tym posiedzenie Kapituły Konkursowej zakończono.

Zwycięzcom gratulujemy!

Przewidzianymi nagrodami dla szkół są materiały dydaktyczne o wartości maksymalnie 1 300 pln netto, wybrane w porozumieniu ze zwycięskimi placówkami oświatowymi z przygotowanych przez organizatora zestawów („SPORT”, „FOTO”, „EDUKACJA”).

07.05.2010 – Dyplomy dla szkół rozdane

Ogromnie dziękujemy za bardzo liczny udział w akcji „Dyplomy dla szkół” ! Dyplomy zostały rozesłane do 112 placówek, które jako pierwsze zgłosiły chęć ich otrzymania. Listę szkół, które otrzymają dyplomy publikujemy poniżej.

Jeszcze raz dziękujemy za zainteresowanie akcją!

Jednocześnie zachęcamy szkoły, które otrzymały dyplomy, do przesyłania do nas zdjęć i relacji z obchodów Dnia Dziecka z wykorzystaniem dyplomów. Najciekawsze fotografie zamieścimy na naszej stronie. W e-mailu za zdjęciami prosimy dopisać numer i nazwę szkoły, miejscowość oraz krótki opis przebiegu Dnia Dziecka.

Pozdrawiamy i życzymy udanego Dnia Dziecka!

Fundacja „Mleko dla Szkół, Mleko dla zdrowia”

Dyplomy otrzymały następujące szkoły:

1. Szkoła podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie

ul. Szkolna 41

62-069 Palędzie

2. Szkoła Podstawowa w Dziwnowie im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty

ul. Mickiewicza 27

72-420 iwnów

3. Specjalny Dzienny Ośrodek Terapeutyczno-Edukacyjno-Wychowawczy „RAZEM”

ul. Krzemienna 42b

70-734 Szczecin

4. Szkoła Podstawowa im. Adama Wodziczki w Rogalinku

ul. Poznańska 19

62-050 Rogalinek

5. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

ul. M. Konopnickiej 14

63-910 Miejska Górka

6. Szkoła Podstawowa w Pecnej

ul. Szkolna 19

62-53 cna

7. Publiczna Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” w Szczecinie

ul. Jaworowa 41

71-382 Szczecin

8. Szkoła Podstawowa nr 15

ul. Wojska Polskiego 84

41 – 208 Sosnowiec

9. Szkoła Podstawowa w Wierzbięcinie

ul. Wierzbięcin 50

72-200 Nowogard

10. Szkoła Podstawowa nr 78

ul. Żonkilowa 34

60-175 Poznań

11. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 5

62-080 Tarnowo Podgórne

12. Szkoła Podstawowa Nr 64

ul. Ludomiła Rayskiego 9

70- 426 Szczecin

13. Szkoła Podstawowa nr 53

ul. Budzysza Wosia 8/9

71-273 Szczecin

14. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2

ul. Szarych Szeregów 14

72-100 Goleniów

15. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy w Dopiewie

ul Bukowska 13

62-070 Dopiewo

16. Szkoła Podstawowa w Brojcach

ul. Długa 19

72-304 Brojce

17. Szkoła Podstawowa im. 9 Komp. 3 Bat. 1PSP AK

Łomnica Zdrój 336

33-351 Łomnica

18. Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach

ul. Klęczany 1a

33-394 Klęczany

19. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Brzegu

ul. Kamienna 2

49-300 Brzeg

20. Szkoła Podstawowa Chomęcice

ul. Poznańska 112

62-052 Komorniki

21. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy

ul. Gostyń 5

72-405 Świerzno

22. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bylicach

ul. Bylice12

62-640 Grzegorzew

23. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Dobrosołowie

ul. Dobrosołowo 42

62-543 Dobrosołowo

24. Publiczna Szkoła Podstawowa

ul. Kościuszki 61

49-340 w Lewinie Brzeskim

25. Zespół Szkół Nr 11

ul. Piaseczna 40

70-893 Szczecin

26. Szkoła Podstawowa w Dobrowie

ul. Dobrów 50

62-604 Kościelec

27. Szkoła Podstawowa w Drzemlikowicach

ul. Drzemlikowice 14

55-200 Oława

28. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów Nr 6

ul. Sportowa 31

05-825 Grodzisk Mazowiecki

29. Zespół Szkół im. Dawnych Słowian

ul. Podebłocie 109

08-455 Trojanów

30. Szkoła Podstawowa w Miłaczewie

ul. Miłaczew 34

62 – 709 Malanów

31. Szkoła Podstawowa Nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego

ul. Sadowa 12

38-500 Sanok

32. Zespół Szkół nr 2 w Kłodawie

ul. 3 Maja 5

62-650 Kłodawa

33. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika

ul. Sadlno 9a

62-619 Sadlno

34. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego

ul. Broniewskiego 5

63-900 wicz

35. Gimnazjum nr 40 w Zespole Szkół nr 5

ul. Różana 1/3

61-577 Poznań

36. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Noblistów Polskich

ul. Plac Mieszka I 22

67-200 Głogów

37. Szkoła Podstawowa w Lgini

ul. Lgiń 6

67-400 Wschowa

38. Zespół Szkół Specjalnych

ul. Mossora 4

49-300 Brzeg

39. Zespół Szkół w Kościelcu

ul. Szkolna 9

62-604 Kościelec

40. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Zofii Urbanowskiej

ul. Kolska 2

62-500 Konin

41. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Lubstowie

ul. Kościelna 1A

62-610 Sompolno

42. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Kole

ul. Kolejowa 5

62 – 600 Koło

43. Szkoła Podstawowa w Warcinie im. ks. prałata Alfreda Osipowicza

ul. Warcino 21

77-230 Kępice

44. Zespół Szkół im. MSC Kawęczynie

ul. Kawęczyn 49a

62-704 Kawęczyn

45. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich

ul. Dworcowa 6

89-620 Chojnice

46. Szkoła Podstawowa w Chwalibożycach

ul. Chwalibożyce 1

55-200 Oława

47. Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskie w Pawłowie

ul. Tucholska 16

89-620 Chojnice

48. Szkoła Podstawowa nr 5

ul. Wicka Rogali 18

89-604 Chojnice

49. Zespół Szkół Specjalnych w Oławie

ul. Broniewskiego 6

55-200 Oława

50. Zespół Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

im. Jana Pawła II w Pępowie

ul. Powstańców Wlkp. 44

63-830 Pępowo

51. Zespół Szkół Gimnazjum, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze

ul. Cysterska 9

64-234 Kaszczor

52. Szkoła Podstawowa w Płociczu

ul. Płocicz 11

89-430 Kamień Krajeński

53. Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Strączu

ul. Stare Strącze 195

67 – 410 Sława

54. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Rawiczu

ul. Wały J. Dąbrowskiego 1

63-900 Rawicz

55. Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza

Al. M. J. Piłsudskiego 3

59-220 Legnica

56. Zespół Szkół Gimnazjum i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach

ul. Szkolna 7

64-234 Przemęt

57. Szkoła Podstawowa w Czapiewicach

ul. Czapiewice 22

89-632 Brusy

58. Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnobrzegu

ul. Olszowa 1

39-400 Tarnobrzeg

59. Szkoła Podstawowa w Kaleni Małej

ul. Kaleń Mała 16

62-652 Chodów

60. Szkoła Podstawowa nr 2

ul. Rybacka 6a

55-200 Oława

61. Zespół Szkół nr 7 w Chojnicach

ul. Tuwima 2

89 – 600 Chojnice

62. Szkoła Podstawowa w Tuszkowach

ul. Tuszkowy 2

83-424 Lipusz

63. Szkoła Podstawowa Nr.1 im. Bohaterów Warszawy

ul. Kamienica 490

34-608 Kamienica

64. Szkoła Podstawowa im. gen. Edmunda Taczanowskiego w Biskupicach

ul. Biskupice 55

62-580 Grodziec

65. Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Brudzewie

ul. Powstańców Wielkopolskich 35

62-720 Brudzew

66. Centrum Kształcenia Sportowego

ul. Mazurska 40

70 – 424 Szczecin

67. Szkoła Podstawowa nr 2

ul. W. Westfala 3

05-827 Grodzisk Mazowiecki

68. Szkoła Podstawowa w Smólniku

ul. Smólnik 20 a

62 – 513 Krzymów

69. Szkoła Podstawowa nr 2 w Makowie Mazowieckim

ul. Generała Pułaskiego 15

06-200 Maków Mazowiecki

70. Zespół Szkół w Dębach Szlacheckich

ul. Dęby Szlacheckie 54

62 – 613 Osiek Mały

71. Szkoła Podstawowa im. Hymnu Narodowego

ul. Brodnica 66

63-112 Brodnica

72. MZS nr 1 w Ciechanowie

ul. Powstańców Wielkopolskich 1

06-413 Ciechanów

73. Szkoła Podstawowa im. ,,Zdobywców Wału Pomorskiego”

ul. Kopernika 18

78-400 Szczecinek

74. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie

ul. Konińska 6

62-586 Rzgów

75. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Legnicy

ul. Głogowska 50

59-220 Legnica

76. Szkoła Podstawowa w Barczygłowie

ul. Barczygłów 43

62-571 Stare Miasto

77. Szkoła Podstawowa

ul. Chrząblice 28

62-720 Brudzew

78. Zespół Szkół nr 3

ul. Szkolna 1

89-400 Sępólno Krajeńskie

79. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kluczewie

ul. Szkolna 19

64-234 Przemęt

80. Szkoła podstawowa w Kiełczewie

ul. Kiełczew I

62-600 Koło

81. Szkoła Podstawowa w Ruszkowie Pierwszym

ul. Brudzewska 3

62-604 Kościelec

82. Szkoła Podstawowa im. gen. J. Dowbora Muśnickiego

Lusowo, ul. Nowa 6

62 -080 Tarnowo Podgórne

83. Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Ponętowie Górnym Drugim

ul. Ponętów Górny Drugi 44

62 – 641 Olszówka

84. Szkoła Podstawowa w Błoniu

ul. Błonie 33

99-100 Łęczyca

85. Szkoła Podstawowa nr 88 im. Poznańskich Koziołków

ul. Swoboda 53

60-389 Poznań

86. Szkoła Podstawowa

ul. Stare Drzewce 55

67-407 Szlichtyngowa

87. Szkoła Podstawowa w Kiszewach

ul. Kiszewy 25

62-740 Tuliszków

88. Szkoła Podstawowa Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Stanisława Leszczyńskiego

ul. Rejtana 1

64-100 Leszno

89. Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi

ul. Nielubia 82

67 – 231 Żukowice

90. Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie

ul. Graniczna 39

06-500 Mława

91. Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Skórzewie

ul. Poznańska 70

60-185 Poznań

92. Szkoła Podstawowa im. Tytusa i Jana Działyńskich

ul. Szkolna 64

62-064 Plewiska

93. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Krośnie

ul. Grunwaldzka 15

38-400 Krosno

94. Szkoła Podst. Im. M. Konopnickiej

ul. Szkolna 7

62 – 070 Dopiewiec

95. Szkoła Podstawowa nr 4

ul. Wielkopolska 30

73-110 Stargard Szczeciński

96. Zespół Szkół w Besku

ul. Kolejowa 54

38-524 Besko

97. Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych

Kamionka Wielka 154

33-334 Kamionka Wielka

98. Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

ul. Ordona 14

06-500 Mława

99. Szkoła Podstawowa nr 5 w Ciechanowie

ul. Broniewskiego 1

Cechanów

100. Szkoła Podstawowa w Jednorożcu

ul. Odrodzenia 13

06-323 Jednorożec

101. Szkoła Podstawowa nr 4 w Ciechanowie

ul. Płońska 143

06-400 Ciechanów

102. Szkoła Podstawowa w Raciążu

ul. Kilińskiego 62B

09-140 Raciąż

103. Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie

ul. Żołnierzy 80 P.P Nr 4

06-500 Mława

104. Szkoła Podstawowa w Iłowo-Osada

ul. Wyzwolenia 11

13-240 Iłowo-Osada

105. Szkoła Podstawowa w Regiminie

06-461 Regimin

106. Szkoła Podstawowa w Świerczach

ul. Pułtuska 26A

06-150 Świercze

107. Szkoła Podstawowa Gołyminie

ul. Ks. Michalaka 10C

06-420 Gołymin-Ośrodek

108. Szkoła Podstawowa nr 1 w Makowie Mazowieckim

ul. Sportowa 9

06-200 Maków Mazowiecki

109. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy

ul. Karola Barke 5

13-100 Nidzica

110. Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurominie

ul. Wyzwolenia 12

09-300 Żuromin

111. Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurominie

ul. Wiatraczna 16

09-300 Żuromin

112. Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu

ul. Kilińskiego 1

06-300 Przasnysz