DOSKONAŁE MLEKO
PRODUKTY
MULTIMEDIA
WYDARZENIA Z DM
STYPENDYŚCI
NASZE INICJATYWY

 

Czy wiesz, że...

Mleko jest pierwszy pożywieniem człowieka i do tej pory nie znaleziono produktu, który w pełni mógłby je zastąpić.

Dlaczego doskonałe?

Doskonałe, ponieważ pochodzi z najlepszego surowca, a jego jakość jest kontrolowana przez niezależne laboratoria.

Doskonałe, ponieważ jest naprawdę świeże. Jak wszystkie produkty świeże powinno być przechowywane w lodówce. Zachowuje wtedy trwałość maksymalnie 5 do 8 dni.

Doskonałe, ponieważ jest jednym z najcenniejszych źródeł niezwykle odżywczego białka. Dzięki zawartości wszystkich ważnych aminokwasów w idealnych proporcjach, białka mleka są bardzo dobrze wykorzystywane przez organizm ludzki.

Doskonałe, ponieważ żaden inny produkt nie zawiera tak dużej ilości łatwo przyswajalnego wapnia, budulca kości. Wapń chroni przed osteoporozą, wskazuje działanie antynowotworowe i łagodzi objawy alergii. Wzmacnia również serce, obniżając zły cholesterol.

Doskonałe, ponieważ jest w nim większość witamin i składników mineralnych. Poza wapniem w mleku znajdziemy potas, magnez, fosfor i cynk oraz witaminy B2, A, D i E


Mleko ze znakiem jakości jest smaczne, odżywcze a przede wszystkim świeże.

Świeże mleko jest produktem minimalnie przetworzonym w procesie pasteryzacji i wrażliwym na temperaturę przechowywania. Aby nie stracić walorów smakowych, odżywczych i zdrowotnych świeżego mleka, współczesna technologia stosuje proces pasteryzacji. Proces ten pozwala również zachować wszystkie ważne składniki odżywcze mleka tj. białko, witaminy i minerały. Świeże mleko to ogromne bogactwo wapnia, który zapewnia właściwą budowę kości i chroni przed próchnicą zębów. Jedna szklanka świeżego mleka zapewnia 1 dziennego zapotrzebowania na wapń.

Spożywając świeże mleko w kartoniku Pure-Pak® dbamy o swoje i naszych najbliższych zdrowie oraz o czystość otaczającego nas środowiska.