STYPENDYŚCI
NASZE INICJATYWY

« powrót do spisu wydarzeń

12.08.2009 - LGP w Pragelato: Małysz drugi, Ammann wygrywa

Simon Ammann zwyciężył w drugim konkursie Letniej Grand Prix 2009 rozgrywanym na skoczni olimpijskiej w Pragelato (HS-140). Ammann zapewnił sobie triumf skokami na odległość 131,5 oraz 131 metrów. Szwajcar umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji LGP oraz Turnieju Czterech Narodów.

Drugie miejsce zajął Adam Małysz, Polak po skoku w pierwszej serii na 128 metrów był trzeci, dopiero finałowa próba - 130,5 metra - pozwoliła mu awansować o jedną pozycję. Na najniższym stopniu podium stanął niespodziewanie Emmanuel Chedal, Francuz osiągnął dziś 131,5 oraz 130 metrów.

Obok Małysza, punkty zdobyło jeszcze dwóch Polaków - Łukasz Rutkowski (19. miejsce) oraz Marcin Bachleda (22. miejsce). Niestety, po pierwszej serii z konkursem pożegnali się Maciej Kot (40. miejsce) i Krzysztof Miętus (48. miejsce).