STYPENDYŚCI
NASZE INICJATYWY

« powrót do spisu wydarzeń

16.08.2009 - LGP w Einsiedeln: Zwycięstwo Romoerena, świetny Miętus

Nie pomiędzy Simonem Ammannem a Adamem Małyszem, jak sądzono przed konkursem, rozegrała się walka o zwycięstwo w finałowych zawodach Turnieju Czterech Narodów w Einsiedeln. Najlepsze skoki oddał bowiem Bjoern Einar Romoeren i to właśnie Norweg triumfował na skoczni im. Andreasa Kuettela.

Tuż za podium znalazł się Denis Korniłow, który oddał dwa równe skoki na odległość 112 metrów. Za Rosjaninem sklasyfikowany został Noriaki Kasai, weteran japońskich skoków osiągnął dziś 113,5 oraz 103,5 metra. Na 8. miejscu zawody zakończył Simon Ammann, Szwajcar zaliczył dziś 115,5 i 104,5 metra. Ten wynik, przy dalszym miejscu Adama Małysza, pozwolił mu jednak utrzymać pozycję lidera klasyfikacji LGP oraz sięgnąć po zwycięstwo w Turnieju Czterech Narodów.

Na słowa uznania zasługują reprezentanci Polski począwszy od najlepszego z nich Krzysztofa Miętusa. Miętus zajął 9. miejsce po skokach na 112,5 oraz 114 metrów (najlepsza odległość drugiej serii). Dwie pozycję niżej sklasyfikowany został Adam Małysz, który nie skakał dziś dobrze - 106 i 107 metrów. Na 16. pozycji zawody zakończył Kamil Stoch (115m; 106m). W "30" zmieścili się także Łukasz Rutkowski (103,5m; 110m) oraz Maciej Kot (107m; 107,5m).