NASZE INICJATYWY

« powrót do spisu wydarzeń

11.01.2010 - PŚ w Kulm: Kranjec i Schlierenzauer najlepsi, dobra forma Rutkowskiego

Robert Kranjec oraz Gregor Schlierenzauer byli bohaterami minionego weekendu PŚ w lotach w austriackim Kulm.

Robert Kranjec został zwycięzca pierwszego w tym sezonie konkursu lotów w Bad Mitterndorf (HS-200). Słoweniec lądował na 195. oraz 200. metrze. Identyczne odległości jak zwycięzca, uzyskał także Simon Ammann, ale Szwajcar stracił w ocenach za styl pół punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Martin Koch, który w pierwszej serii skoczył 192, a w finale uzyskał najlepszą odległość - 201,5 metra. Tuż za podium zawody zakończył Antonin Hajek, Czech osiągnął 193 oraz 196 metrów. Dopiero piąty tym razem był Gregor Schlierenzauer (192,5 oraz 193 metry), a szósty zwycięzcza 58. TCS - Andreas Kofler (188,5 i 190m). Najlepszy z Polaków, Adam Małysz zajął 7. pozycję po dobrych skokach na 187,5 oraz 190,5 metra. Pozostali Polacy spisali się dobrze, do drugiej serii z 14. miejsca awansował Łukasz Rutkowski, który skoczył 180,5 metra, w finale lądował pół metra bliżej i awansował o jedną pozycję. 28. ostatecznie był Krzysztof Miętus, 18-latek skoczył 165 oraz 160 metrów. W finale nie widzieliśmy już Stefana Huli (163m) oraz Marcina Bachledy (162m), którzy odpadali po pierwszej serii.

W niedzielę Gregor Schlierenzauer wygrał 29. konkurs w swojej karierze. 20-latek z Austrii szybował na skoczni mamuciej (HS-200) w Bad Mitterndorf zdecydowanie najdalej, jako jedyny dwukrotnie przekroczył granicę 200 metrów skacząc 203,5 oraz 205 metrów.

Na drugim miejscu zawody zakończył Robert Kranjec. Słoweniec oddał skoki na odległość 198,5 oraz 204,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Harri Olli po skokach 199,5 oraz 200,5 metra. Tuż za czołową trójką uplasował się Martin Koch reprezentant gospodarzy zanotował dziś 199,5 oraz 200 metrów. W ścisłej czołówce znaleźli się także Simon Ammann (196 i 195m) oraz Wolfgang Loitzl (192,5 i 192m).

Do finału po dobrych skokach awansowali wszyscy nasi reprezentanci, ale w drugiej serii, poza Adamem Małyszem spisali się zdecydowanie słabiej. Najlepszy z Polaków, Adam Małysz zajął 8. miejsce, wiślanin osiągnął 188,5 metra oraz 190 metrów. 25. miejsce zajął Łukasz Rutkowski (172,5 i 166,5m), 27. był Krzysztof Miętus (175,5 i 154,5m). Finałową trzydziestkę zamknęli Stefan Hula (167,5 i 155,5m) oraz Marcin Bachleda (169,5 i 148m).