STYPENDYŚCI
NASZE INICJATYWY

« powrót do spisu wydarzeń

01.10.2011 - Schlierenzauer wygrywa w Hinzenbach

Gregor Schlierenzauer odniósł zwycięstwo w przedostatnim konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na igelicie. Na normalnm obiekcie w Hinzenbach (HS-94) Austriak uzyskał 93 oraz 92,5 metra, za co otrzymał 248,5 punktu.

Na drugim miejscu zawody zakończył Daiki Ito (245,5 punktu), Japończyk na półmetku konkursu był piąty (88,5 metra), ale w finale poszybował aż na 94 metry, co jest nowym rekordem skoczni, i zdołał wyprzedzić rywali. Na najniższym stopniu podium stanął Roman Koudelka skacząc 93 oraz 89,5 metra.

Tuż za czołową trójką znalazł się Severin Freund, Niemiec zmarnował szansę na podium przez złe lądowanie podczas finałowego skoku na 93 metry. Na kolejnych trzech pozycjach zawody zakończyli Austriacy, 5. był Michael Hayboeck, 6. Thomas Morgenstern, a 7. miejsce zajął Manuel Fettner. W "10" nie zabrakło też miejsca dla Lukasa Hlavy, Maximiliana Mechlera oraz Macieja Kota. Ten ostatni może mówić o sporym pechu, gdyż po pierwszej serii zajmował drugie miejsce po dalekim skoku na 91,5 metra, tracąc do Schlierenzauera jedynie 0,8 punktu. Niestety, druga próba naszego reprezentanta nie może zostać zaliczona do udanych - tylko 84,5 metra i wyraźny spadek w klasyfikacji konkursu.

Pozostali Polacy nie błyszczeli, ale bez wyjątku zdobyli kolejne punkty LGP. Kamil Stoch był 15. po skokach na 86 i 90 metrów. Aleksander Zniszczoł uplasował się na 25. miejscu (82 i 86 metrów), a Piotr Żyła, który po pierwszej serii był 14., tuż za Thomasem Morgensternem, zajął ostatecznie dopiero 26. miejsce.