DOSKONAŁE MLEKO
PRODUKTY
MULTIMEDIA
WYDARZENIA Z DM
STYPENDYŚCI
NASZE INICJATYWY

 

« powrót do spisu wydarzeń

8.01.2012 - Gregor Schlierenzauer Triumfatorem 60. Turnieju 4 Skoczni

Gregor Schlierenzauer wygrał 60. Turniej Czterech Skoczni. Niespełna 22-letni Austriak po raz pierwszy w swojej karierze sięgnął po zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie.

Schlierenzauer triumf w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni zapewnił sobie wygrywając dwa konkursy - w Oberstdorfie oraz w Garmisch-Partenkirchen. Sukces przypieczętował dobrymi startami w Innsbrucku (2. miejsce) oraz w Bischofshofen (3. pozycja).

Na podium znaleźli się także dwaj inni Austriacy. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy zajął Thomas Morgenstern, a trzeci był Andreas Kofler, który do ostatniego konkursu walczył o zwycięstwo, jednak zupełnie zepsuty skok w Bischofshofen zaprzepaścił te szanse.

Najlepszym polskim zawodnikiem Turnieju był Kamil Stoch, który ostatecznie został sklasyfikowany na 8. miejscu. Nasz młody reprezentant imprezę rozpoczął od dopiero 23. lokaty w Oberstdorfie, następnie był 4. w Garmisch-Partenkirchen i dwukrotnie 9. - w Innsbrucku oraz w Bischofshofen. Pozostali polscy skoczkowie zwiedli i uplasowali się poza czołową "30" Turnieju.

Kolejne zawody Pucharu Świata już 14-15 stycznia, w austriackim Bad Mitterndorf.

KLASYFIKACJA GENERALNA TCS:
1 SCHLIERENZAUER Gregor Austria 933.8
2 MORGENSTERN Thomas Austria 908
3 KOFLER Andreas Austria 896.9
4 BARDAL Anders Norwegia 895
5 KOUDELKA Roman Czechy 881.2
6 ITO Daiki Japonia 852.1
7 FREUND Severin Niemcy 843.4
8 STOCH Kamil Polska 843