WYDARZENIA Z DM
STYPENDYŚCI
NASZE INICJATYWY

« powrót do spisu wydarzeń

04.10.2012 - Andreas Wank zwycięzcą Letniej Grand Prix, dobre lato w wykonaniu Polaków

Niemiec Andreas Wank został zwycięzcą klasyfikacji generalnej tegorocznej Letniej Grand Prix. Wank z dorobkiem 449 punktów wyprzedził Jurij Tepesa (378 punktów) oraz Taku Takeuchi (352 punkty). Świetne lato zaliczyli także polscy skoczkowie.

Maciej Kot w swoich pięciu startach tego lata, dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium (w Wiśle i w Hinzenbach) i ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu z 310 punktami.

Na znakomitym 8. miejscu uplasował się Dawid Kubacki (218 punktów). Zawodnik klubu TS Wisła Zakopane wywalczył drugie miejsce drużynowo podczas Letniej Grand Prix w Wiśle, a indywidualnie był trzeci w japońskiej Hakubie.

Kamil Stoch tego lata postanowił skoncentrować się na treningach i zobaczyliśmy go zaledwie w trzech konkursach indywidualnych. Najlepszy polski skoczek minionego sezonu pokazał w swoich startach wysoką dyspozycję, plasując się na 7., 9. i 11. miejscu.

Udany sezon letni zanotowali także Piotr Żyła (84 punkty) oraz Bartłomiej Kłusek (84 punkty), którzy zostali sklasyfikowany na 26. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Najbliższe kilka tygodni skoczkowie przeznaczą na przygotowania do sezonu zimowego, a już 23 listopada rozpocznie się Puchar Świata, który w tym roku zainauguruje w norweskim Lillehammer.