Mleczna Droga do Zdrowia

„Mleczna Droga do Zdrowia” – finał konkursu

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny organizowany przez partnera Programu „Doskonałe Mleko w Szkole” firmę ALFA SIEDEM Bożena Wieczorek.
Dzieci uczestniczące w programie przygotowały wiele ciekawych prac plastycznych, bazujących temacie mleka – jednego z zalecanych produktów w codziennej diecie.
Zorganizowany konkurs stał się okazją do przypomnienia, iż mleko zawiera wiele cennych i dobrze przyswajanych przez organizm składników odżywczych czyli białko o bardzo wysokiej wartości biologicznej, będące budulcem wszystkich komórek i tkanek; wapń, o wysokim stopniu przyswajalności, niezbędny do prawidłowego rozwoju układu kostnego, ryboflawinę (witamina B2) , która wpływa na szereg przemian metabolicznych ; witaminy A i D o dużym znaczeniu dla wzrastania i rozwoju młodych organizmów, zwłaszcza w zakresie budowy kości i funkcjonowania wzroku, CLA (sprzężone dieny kwasu linolowego) mający znaczenie w zapobieganiu nowotworom i miażdżycy oraz szereg składników mineralnych m.in., potas, fosfor i magnez.

Różnorodność technik plastycznych i staranność wykonania oraz pomysłowe podejście do hasła konkursu spowodowały, że wyłonienie zwycięzcy było niełatwym zadaniem.
III miejsce zajął Adam Deroń – uczeń 5 klasy SP nr 11 w Starachowicach.
II miejsce przypadło Hubertowi Surma z Zespołu Szkół Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku Kamienna.

Zwycięzcą konkursu został Wojciech Gajda uczeń 6 klasy SP nr 13 w Skarżysku Kamienna.

Szkoły, których uczniowie zajęli miejsca na podium -otrzymały nagrody od organizatora Firmy ALFA SIEDEM Bożena Wieczorek.