Spotkania z Generałem Mirosławem Hermaszewskim

W  1978 roku Generał Mirosław Hermaszewski, jako pierwszy Polak -odbył pierwszą kosmiczną podróż. Trwała ona 8 dni, w czasie której dokonano 126 okrążeń Ziemi. Przy okazji ustanowiono kilka rekordów Polski (zatwierdzonych przez FAI – Międzynarodową Federację Lotniczą) m.in. wysokości – 363 km; prędkości lotu – 28 tyś km/h; tj., ok. 8 km/s; długotrwałości lotu – 190 godzin 03 minuty i 04 sekundy; zasięgu lotu orbitalnego 5.273.257 km i inne.

Gen. Hermaszewski łącznie w powietrzu spędził za sterami 2047 godzin i 47 minut, wykonał 3473 starty i lądowania oraz 10 skoków spadochronowych.

24.05.2013 roku

W sali kinowej w Chrzanowie odbyło się przedostatnie spotkanie p. Mirosława Hermaszewskiego z uczniami, inicjatorem eventu była firma Kryni Partner Programu „Doskonałe Mleko w Szkole”.  Po wystąpieniu zaproszonego gościa, organizatorzy przeprowadzili dla dzieci quiz mleczny z wieloma cennymi nagrodami.

14.05.2013 roku

Firma Ekmlek zaprosiła uczniów szkół biorących udział w Programie „Doskonałe Mleko w Szkole na spotkanie, które może zarówno uczyć, jak również przekonywać o możliwości spełniania się dziecięcych marzeń, pozornie nierealnych. Część edukacyjną  powierzono Panu Profesorowi Wojciechowi Cichemu, który jest prezesem fundacji „Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia”.  Pan Generał powiedział zebranym o swej drodze od dziecinnego spoglądania w niebo do lotu ku gwiazdom.

08.05.2013 roku

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rutce Tartak i z  okolicznych szkół zaprosiły pana Mirosława Hermaszewskiego na swoje występy i poprosiły o opowieść o kosmosie.

26.04.2013 roku

W Mielnie p. Mirosłąw Hermaszewski przyjął zaproszenie od Firmy Rolmlek, uczestnika Programu: „Doskonałe Mleko w Szkole”  i wraz z prof. Wojciechem Cichym Prezesem Fundacji „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia” przygotowali bardzo ciekawą pogadankę dla dzieci. Pan Mirosław Hermaszewski opowiedział młodzieży o swoich marzeniach i ich realizacji, a prof  Wojciech Cichy przypomniał o sztuce wyrobienia w sobie zdrowych nawyków żywieniowych w prelekcji pt. „Szklanka Mleka w Szkole – Inwestycja w zdrowie”.

19.04.2013 roku

W  Szkole Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu odbyło się kolejne spotkanie p. Mirosława Hermaszewskiego kosmonauty, generała Wojska Polskiego z uczniami z zaproszonych na spotkanie szkół. Prezydent miasta Tarnobrzeg p. Norberta Mastalerza powitał wszystkich przybyłych i wraz z gospodarzem p. Mariuszem Zawodnym zaprosiła do wysłuchania wystapienia Gościa Specjalnego pana Mirosława Hermaszewskiego. Po prelekcji był czas na zrobienie pamiątkowych fotografii, zdobycie autografu i degustację produktów mlecznych.

17.04.2013 roku

W dniu 17.04.2013 w kinie Halszka w Szamotułach odbyło się spotkanie dzieci pijących Doskonałe Mleko z Szamotuł oraz przyległych gmin z Gen. Mirosławem Hermaszewskim . Na spotkanie przybyło ok.220 dzieci z 14 szkół , uczestnikami spotkania byli również przedstawiciele władz miasta Szamotuły w osobach Burmistrza i Sekretarza Miasta oraz dyrektor poznańskiego Oddziału ARR wraz z kierownikiem działu promocji ARR w Poznaniu , na spotkanie przybył również przedstawiciel Fundacji Mleko dla Szkół , Mleko dla Zdrowia . Spotkanie prowadził organizator Mariusz Zawodny . Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10,00 i trwało ok. 2,5 godz. , po wstępnych wystąpieniach zaproszonych gości nastąpiło wystąpienie p. gen. M. Hermaszewskiego po którym był czas na zadawanie pytań przez dzieci , następnie został przeprowadzony konkurs z nagrodami z wiedzy o działaniach ARR i o locie w kosmos głównego bohatera spotkania . Po zadaniu wszystkich pytań i rozdaniu nagród uczestnicy mieli okazję do zrobienia sobie zdjęć grupowych z p. gen. M. Hermaszewskim , co było końcowym punktem  spotkania . Wszyscy uczestnicy opuszczając salę kinową otrzymali poczęstunek składający się z drożdżówki i mleka lub jogurtu Bifi oraz zdjęcia z autografem gen. M . Hermaszewskiego , otrzymali także plakietki odblaskowe oraz plany lekcji . Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze , dzieci słuchały w skupieniu, na co dowodem były ich odpowiedzi konkursowe , wszyscy rozchodzili się zadowoleni z możliwości spotkania i rozmowy z człowiekiem który był w kosmosie .

19.10.2012

Z inicjatywy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Cuiavia w Inowrocławiu i wsparciu Fundacji „Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia” oraz Funduszu Promocji Mleka, w ramach programu „Mleko w szkole”  w Hali Widowiskowo Sportowej w Mogilnie odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z gen. Mirosławem Hermaszewskim.

W spotkaniu uczestniczyło ponad  500 osób :
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie

– Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Mogilnie

– dyrektorzy szkół, wychowawcy, opiekunowie, pracownicy szkół

– media: Gazeta Pomorska, Tygodnik Pałuki, portal mogilno.in

16.05.2012

Pan Michał Mania, Partner Programu „Doskonałe Mleko w Szkole” wraz z Fundacją zaprosił gen. Mirosława Hermaszewskiego, jako gościa honorowego i prelegenta na spotkanie w Szalejowie Górnym

Gospodarzem spotkania była Szkoła Integracyjna, a zaproszenia przyjęli przedstawiciele Wydziału Edukacji, samorządu Powiatu Kłodzkiego, Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu.

14-15.05.2012

Gen. Mirosław Hermaszewski przyjął zaproszenie od Pana Dariusza Adamczaka Partnera Fundacji „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia” i spotkał się z młodzieżą szkolną w Legnicy i Świdnicy.

20.04.2012

Na zaproszenie firmy Handlowej Milkson reprezentowanej przez Pana Andrzeja Landowskiego, gen. Mirosław Hermaszewski w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Starogardzie Gdańskim wygłosił fascynującą pogadankę o marzeniach, ich realizacji, o swojej przygodzie życia – jaką był lot w kosmos.

18-19.04.2012

Spotkania młodzieży z gen. Mirosławem Hermaszewskim w  Luboniu,  którego organizatorami byli Partnerzy Fundacji- Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Zawodny i PHU Zawodny Mariusz, odbyło się w Sali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, z udziałem Dyrektora Oddziału Agencji Rynku Rolnego w Poznaniu, Przewodniczącego Rady Miasta Lubonia.
Po ciekawej prelekcji zaproszonego gościa, był czas na pamiątkowe fotografie, autografy i degustacje produktów mlecznych, soków i zjedzenie pysznej drożdżówki.

14-16.03.2012

Spotkania młodzieży szkolnej z gen. Mirosławem Hermaszewskim w Osieku nad Wisłą k. Sandomierza, Stalowej Woli i Annopolu.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Partnera Fundacji „Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia” firmy F.H.U. „Łuknat” Pana Mateusza Ziarko.

Akademia międzyszkolna miała temat: „Pij dużo Doskonałego Mleka, bo kosmiczna podróż czeka”.

Do udziału w tym wydarzeniu zostały zaproszone placówki oświatowe biorące udział w Programie „Doskonałe Mleko w Szkole”, jak również przedstawiciele Wydziału Edukacji, Urzędów Miast i Gmin, przedstawiciele samorządu oraz Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego, która została współorganizatorem spotkania.

Podczas spotkania dzieci z różnych szkół przygotowały krótkie inscenizacje promujące zdrowe nawyki żywieniowe – zalety codziennego picia Doskonałego Mleka. Swoje umiejętności taneczne zaprezentował zespół breakdance „STREET BROTHERS”.

Dziękujemy szkołom za udostępnienie sal gimnastycznych i przygotowanie pięknych dekoracji oraz Partnerowi Fundacji Panu Mateuszowi Ziarko za profesjonalne przygotowanie uroczystości i umożliwienie degustacji produktów mlecznych i soków.