Wakacje 2010

30.08.2010 – Program „Doskonałe Mleko w Szkole” na „Letnim Pikniku z Mlekpolem”

Program „Doskonałe Mleko w Szkole” gościł na „Letnim Pikniku z Mlekpolem”. To cykliczna impreza plenerowa, która od kilku lat odbywa się w Grajewie (województwo podlaskie) w ostatni weekend wakacji.

Organizatorem pikniku jest największa polska spółdzielnia mleczarska – Mlekpol, która znana jest z marki Łaciate i Mazurski Smak i jest producentem jogurtów BiFi.

Na stoisku, którego gospodarzem był program „Doskonałe Mleko w Szkole” oraz Bifi obecni byli wybitni sportowcy – Wojciech Fortuna – mistrz olimpijski w skokach narciarskich z 1972 roku, Józef Łuszczek – mistrz świata w biegach narciarskich z 1978 roku oraz Marcin Bachleda – aktualny reprezentant Polski w skokach narciarskich.

25.08.2010 – Świetna postawa polskich skoczków w Letniej Grand Prix

Polscy skoczkowie są objawieniem tegorocznej Letniej Grand Prix. Nasi reprezentanci sezon rozpoczęli od triumfu w konkursie drużynowym w Hinterzarten, a później było równie dobrze w zmaganiach indywidualnych.

Konkurs indywidualny w Hinterzarten wygrał Adam Małysz, a w ścisłej czołówce znaleźli się także Dawid Kubacki (6. lokata), Maciej Kot (10. miejsce) oraz Stefan Hula (11. pozycja).

Kolejne zawody we francuskim Courchevel Adam Małysz zakończył na 4. miejscu, Dawid Kubacki był 11., a Krzysztof Miętus – 14. Nieco słabszy występ odnotował Stefan Hula, który zakończył zawody na 22. miejscu, jednak polski skoczek w pierwszej serii zaliczył upadek.

Aż dwóch naszych skoczków stanęło na podium konkursu w Einsiedeln. Konkurs wygrał Daiki Ito, a tuż za Japończykiem uplasowali się Adam Małysz i Maciej Kot. Świetnie przed szwajcarską publicznością zaprezentował się również Dawid Kubacki, który uplasował się na 7. pozycji. Wysokie, 15. miejsce zanotował także Stefan Hula.

Prawdziwe sportowe święto nasi reprezentanci stworzyli również w Wiśle. Pierwszy konkurs na skoczni im. Adama Małysza wygrał „Orzeł z Wisły”, tuż przed Kamilem Stochem, który stanął na drugim stopniu podium. Pozostali Polacy również błyszczeli. Na 5. miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki, 7. był Stefan Hula, 9. Krzysztof Miętus, a 13. Marcin Bachleda.
Dzień później nie było już jednak mocnych na Stocha, który znokautował rywali. Tuż za podium sklasyfikowany został Małysz. Ponownie pięknymi skokami popisał się Dawid Kubacki, plasując się na 6. miejscu. Dobrze wypadł także Krzysztof Miętus, który wywalczył 14. lokatę.

Po pięciu konkursach indywidualnych Letniej Grand Prix prowadzą Daiki Ito i Adam Małysz (ex aequo). W czołowej „10” klasyfikacji generalnej znaleźli się również Dawid Kubacki (5. lokata) i Kamil Stoch (6. miejsce).

Dużą niespodzianką jest wspaniała postawa Dawida Kubackiego, wychowanka klubu TS Wisła Zakopane, który we wszystkich konkursach plasuje się w ścisłej czołówce i jest jedną z naszych największych nadziei tego sezonu. Młodemu zawodnikowi serdecznie gratulujemy!