23.03.2016 – Wola Rusinowska

We wtorek, 23 marca br. Firma Rolmlek, Partner Programu „Doskonałe Mleko w Szkole“ gościła w Szkole Podstawowej w Woli Rusinowskiej (woj. podkarpackie, gm. Majdan Królewski).

Wspólnie z uczniami przywitano Wiosnę w bardzo nietypowy sposób – pod hasłem: „Żyjmy zdrowo – warzywnie i owocowo!”.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokaz carvingu (carving –to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu, najpopularniejszymi warzywami używanymi w carvingu są m.in. rzodkiewki, selery, marchewki) przygotowany przez starszych kolegów z Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni. Następnie ciekawie przygotowane owoce i warzywa w zostały wykorzystane na warsztatach kulinarnych do przyrządzenia kanapek oraz przekąsek w połączeniu ze świeżymi produktami nabiałowymi dostarczonymi przez firmę Rolmlek, dostawcę mleka do szkoły

W kulinarnej uczcie wzięli udział wszyscy uczniowie ze szkoły w Woli Rusinowskiej.

Celem spotkania było uzmysłowienie uczniom z klas nauczania wczesnoszkolnego jak i starszym uczniom z klas IV – VI jak ważne jest spożywanie świeżych produktów nabiałowych, owoców i warzyw.

Pamiętajmy, że wszystkie  dobre nawyki i przyzwyczajenia żywieniowe mają wpływ na dorosłe życie!

A czy było kolorowo i wiosennie? –  o tym wszyscy Państwo możecie się przekonać zaglądając do galerii zdjęć z tego spotkania.

Zapraszamy!