10.05.2016 – Sarzyna

„Szlachetne zdrowie…”- nie tylko słowa, ale i działanie w Zespole Szkół  w Sarzynie

Nie od dziś wiadomo, że „W zdrowym ciele, zdrowy duch” i niewątpliwie zdrowy umysł. Mając na uwadze troskę o umysły i zdrowie swoich uczniów, Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół w Sarzynie współpracują m.in. z firmą Łuknat oraz Fundacją „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia”. W ramach wspólnych działań na rzecz promowania zdrowego trybu życia 10 maja 2016r. odbył się w Zespole Szkół w Sarzynie prozdrowotny piknik. Rozpoczęły go poranne konkurencje sportowe oraz przygotowywanie przez uczniów zdrowych posiłków, którymi wzajemnie się częstowali. Najmłodsi, czyli przedszkolaki, przygotowali konkursy na najciekawsze „przebranie mleczne”, zaś gimnazjaliści brali udział w terenowych marszach na orientację.

Następnie udano się na salę salę gimnastyczną, gdzie odbyło się spotkanie z p. Jolantą Ziarko – przedstawicielką firmy Łuknat oraz z mistrzem świata w biegach narciarskich Józefem Łuszczkiem, a także ze skoczkami narciarskimi z klubu sportowego „Wisła” Zakopane – Łukaszem Rutkowskim i Adamem Niżnikiem oraz jego trenerem p. Józefem Jarząbkiem.

Spotkanie uświetnili przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego, przewodnicząca Rady Rodziców – p. E. Kusy, jak również dyrektorzy szkół gminy Nowa Sarzyna i gminy Leżajsk, którzy przybyli wraz z uczniami, by odebrać nagrody w konkursie wiedzy o mleku pasteryzowanym.

Niewątpliwą atrakcję  stanowił trening skoczków, w którym udział wzięli również uczniowie. Do uprawiania sportu zachęcali też młodzi karatecy – uczniowie ZS w Sarzynie, którzy pod kierunkiem swojego trenera p. A. Tokarza zaprezentowali elementy karate Kyokushin. W tanecznym rytmie „Belgijki”, wykonanej przez  uczniów k. IV-VI szkoły podstawowej, zakończono sportowe atrakcje pikniku i, by pokrzepić ciało, zarówno uczniowie, jak i zaproszeni goście udali się do holu szkoły, gdzie nasi gimnazjaliści  i firma „Łuknat” przygotowali zdrowy poczęstunek w postaci kanapek, owoców i produktów mlecznych.

Chciałoby się powiedzieć: „Chwilo trwaj!”… żyjmy zdrowo!

Tekst i foto:

Alicja Drapała