23.04.2014 Świebodzice

W wyniku inicjatywy Partnera Programu „Doskonałe Mleko w Szkole” firmy Dars i Pana Dariusza Adamczak odbyło się spotkanie z Mistrzami.

Przy zaangażowaniu i udziale trzech placówek oświatowych uczestniczących w Programie „Doskonałe Mleko w Szkole” mieszczących się w Świebodzicach był to niezapomniany czas spędzony w mleczno-sportowej atmosferze.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli także:  Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu – Pan Jacek Sołtys, Burmistrz Miasta Świebodzice –Pan  Bogdan Kożuchowicz, Sekretarz Miasta – Pani Anna Żygadło, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych –Pani Zofia Choińska, Członek Komisji Sportu, Kultury, Pomocy Społecznej i Zdrowia – radny Pan Krystian Wołoszyn, a także dyrektor Miejskiego Domu Kultury – Pani Agnieszka Gielata oraz dyrektorzy szkół i opiekunowie grup uczniów: Zespółu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4.

Po uroczystym powitaniu gości, Mistrz Biegów Narciarskich -Pan Józef Łuszczek, podkreślił znaczenie właściwego odżywiania uczniów w wieku szkolnym z szczególnym uwzględnieniem picia mleka. O swojej trwającej karierze  opowiedział Łukasz Rutkowski podkreślając jak ważne dla młodego człowieka jest właściwe zorganizowanie zajęć wychowania fizycznego. Wg skoczka, przyczynia się to do pozytywnego nastawienia młodych ludzi do zajęć wychowania fizycznego i zaangażowania w udział w tych zajęciach.

Ciekawym punktem spotkania był pokaz ćwiczeń juniorów : Dawida Jarząbka i Andrzeja Szczechowicza.

Był też czas na pytania do Mistrzów, a każdy pytający otrzymywał upominek .

Niezwykle ciekawym punktem spotkania  stał się występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, przygotowany pod  kierunkiem Pani Agnieszki Kiryczuk. Bardzo wesołe przedstawienie wprowadziło wszystkich uczestników w dokonały nastrój. Morał wystąpienia można było  podsumować niebanalnym stwierdzeniem: „Lepiej nie chorować i zdrowo się odżywiać – pić doskonałe mleko”

Po wystąpieniu uczniów były konkursy z nagrodami zarówno z wiedzy z zakresu „Doskonałe Mleko w Szkole”  jak i z ciekawych informacji przekazanych wcześniej przez Mistrzów. Na zakończenie uczestnicy delektowali się smakiem jogurtu BiFi.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych mediów. Ich relacja ze spotkania znajduje się tutaj: http://www.swiebodzice.pl/strony_2/do_druku/aktualnosci/2014/04/031.htm