20.11.2014 – SP nr 3 w Rawiczu

20 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Rawiczu odbyły się dwa spotkania Prezesa Fundacji ‚Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia” Pana prof. Wojciecha Cichego .W godzinach przedpołudniowych do auli szkoły przybyli uczniowie klas trzecich, aby uczestniczyć w spotkaniu. Przygotowane przez uczniów wyjątkowe przedstawienie literacko – muzyczne na temat mleka C pod opieką Pani Bogumiły Żyto, zrobiło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania. . Na scenie, prezentującym swe umiejętności uczniom, towarzyszyła sympatyczna postać krówki i małego czarnego kotka.

Ciekawym etapem spotkania były różnorodne konkursy dla uczniów. Pierwszy dotyczył informacji przekazanych przez Pana Profesora Wojciecha Cichego podczas prelekcji. Wielu uczniów bez chwili zawahania odpowiadało na pytania, co potwierdza, iż z ogromną uwagą uczestniczyli w prelekcji i co najważniejsze – wiele z niej zapamiętali. Drugi konkurs, który był wyzwaniem dla uczestników, stanowił swoisty egzaminem z „Zasady 6U + 1”, która znajduje się na kalendarzach szkolnych w tym roku.

 

Mottem spotkania stało się zdanie wypowiedziane przed laty przez Pana prof. Stanisława Bergera: „Bez mleka nie ma rozwoju człowieka”.

W uroczystości brały udział Pani Ewa Rosik – kierownik oraz Pani Grażyna Schik z Sekcji Informacji Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Poznaniu, które dla uczestników spotkania przygotowały upominki.

Natomiast w godzinach popołudniowych, również w auli szkoły, odbyło się drugie spotkanie. Pan prof. Wojciech Cichy przeprowadził prezentację na temat roli mleka pasteryzowanego w diecie człowieka. Dla szerokiego grona rodziców, który wzięli udział w tym spotkaniu, była to okazja do uzyskania informacji bezpośrednio do specjalisty. Po prelekcji trwała dyskusja , w trakcie której, wszystkie wątpliwości zostały rozwiane a rodzice utwierdzili się w przekonaniu, że to oni jako pierwsi wpływają na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.