Zespół Szkół nr 10 w Suwałkach

W roku szkolynm 2014 w Zespole Szkół nr 10 obchodzony jest zacny jubileusz.
Szkoła Podstawowa obchodzi 25-lecie istnienia natomiast gimnazjum funkcjonuje już 15 lat.
Z tej okazji 2 października 2014 odbyła się uroczysta gala, w której licznie uczestniczyli zaproszeni goście.
W trakcie spotkania zaprezentowany został spektakl teatralny pt.”Marzenia” ukazujący dyscypliny sportowe uprawiane w tej szkole m.in. pływanie, siatkówka, badminton, lekkoatletyka, karate. Widzowie oglądali występ artystyczny z wielkim zainteresowaniem.

W spotkaniu wzięło udział około 700 uczniów, w tym 560 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach a także zaproszone delegacje z siedmiu szkół podstawowych w Suwałkach, a dokładnie:
Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita,
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz,
Szkoła Podstawowa nr 9 im. Włodzimierza Puchalskiego,
Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi
Szkoła Podstawowa nr 7
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego.

Ciekawym elementem spotkania była prelekcja Pana Józefa Łuszczek biegacza narciarskiego oraz wystąpienie zawodników Towarzystwa Sportowego Wisła z Zakopanego, który przyjęli zaproszenie na to wyjątkowe i niecodzienne spotkanie. Z niekrytym zainteresowaniem uczestnicy spotkania wysłuchali także słów Pana Wojciecha Fortuny, który podzielił się wspomnieniami na temat jego doświadczeń sportowych.

Dokumentację fotograficzną i filmową ze spotkania można obejrzeć tutaj: http://www.suwalki24.pl/article/1,jak-zdobyc-medal-malym-suwalczanom-radzili-fortuna-i-luszczek-wideo-i-zdjecia

Warto podkreślić, że spotkanie zostało bardzo dobrze zorganizowane przy ogromnym zaangażowaniu władz szkoły oraz dostawcy Doskonałego Mleka do tej szkoły: Pani Krystyna Osińskiej, pod patronatem Fundacji „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia”.