12-13.05.2014 – Rudnik i Sandomierz

Firma FHU ŁUKNAT Mateusz Ziarko – partner programu „Doskonałe Mleko w Szkole” zorganizowała w dniach 12 maja i 13 maja spotkania w wybranych placówkach oświatowych. Stały się one okazją do przypomnienia wszystkim uczestnikom jak ważne jest prawidłowe odżywianie na co dzień. W założenia prawidłowego odżywania idealnie wpisuje się spożywanie mleka, dostarczanego przez FHU ŁUKNAT do szkół.

W spotkaniach wzięli udział uczniowie i przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów, realizujących program „Doskonałe Mleko w Szkole”. Gościem specjalnym był gen. Mirosław Hermaszewski – pierwszy i jedyny Polak, który odbył podróż w kosmos. W niezwykle ciekawy sposób opowiedział o tym jak wiele niezapomnianych wrażeń wiąże się z takim wyzwaniem jak lot w przestrzeń kosmiczną.

Gospodarzem spotkania pierwszego dnia tj. 12.05.2014r. była Szkoła Podstawowa nr 2 w Rudniku nad Sanem, a drugiego dnia Szkoła Podstawowa nr 2 w Sandomierzu.
Szczególne podziękowania należą się dyrektorom szkół, panu Tomaszowi Grzecznikowi i Elżbiecie Sobolewskiej za zorganizowanie uroczystości, pani Ewie Jedlińskiej za wygłoszenie prelekcji na temat zasad zdrowego odżywiania.

Bardzo ciekawym punktem każdego ze spotkań były części artystyczne przygotowane przez uczniów, pod czujnym okiem nauczycieli.
Zaproszenie do udziału w spotkaniu w Rudniku nad Sanem przyjęli przedstawiciele władz miasta: Burmistrz Gminy i Miasta Rudnika nad Sanem – Waldemar Grochowski i Przewodnicząca Wydziału Oświaty.
Natomiast w Sandomierzu swoją obecnością uświetnili uroczystość: Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza Marceli Czerwiński i Przewodniczący Komisji Nauki, Oświaty, Kultury i Sportu – Andrzej Majewski.

Spotkania stały się okazją do podsumowania współpracy w kończącym się roku szkolnym 2013/2014 oraz zaproszenia do udziału w programie „Doskonałe Mleko w Szkole” w nowym roku. Podczas konferencji miało miejsce również rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – literackiego „Owoce i mleko dobry wpływ na zdrowie mają – narysuj komiks nagrody czekają” zorganizowanego przez firmę FHU ŁUKNAT Mateusz Ziarko pod patronatem „Fundacji Mleko dla Szkół Mleko dla Zdrowia”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody od organizatora
Po zakończeniu spotkań wszyscy uczestnicy mogli posmakować mleka, jogurtów, soków, a także jabłek.

W spotkaniu  wzięli udział przedstawiciele lokalnej prasy, poniżej link do artykułu n temat spotkania:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140528/POWIAT0109/140528637