14.05.2015 – Ostrowiec Świętokrzyski

W dniu 14.05.2015 w SP NR 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie z reprezentantami Polski w sportach zimowych.

> Józef Łuszczek – Mistrz Świata w biegach z Lahti z 1978 roku;
> Łukasz Rutkowski – reprezentant Polski na Olimpiadzie w Vancouver 2010;
> Krystian Karpiel – junior w kombinacji norweskiej;
> Łukasz Łukaszczyk – młody 7 letni skoczek narciarski;
> Józef Jarząbek – trener klubu sportowego TS ‘’Wisła’’ Zakopanego.

Uroczystość rozpoczęła się występem szkolnego zespołu muzycznego ‘’Nutki” oraz powitaniem Gości oraz opowiedzeniem historii rozwoju dyscypliny sportowej jaką są skoki narciarskie. Kolejną część spotkania poprowadził Józef Łuszczek opowiadając gwarą góralską, krótko i humorystycznie, swoja historię. Następnie Łukasz Rutkowski wypowiedział się na temat swoich sukcesów sportowych. Goście poruszyli również problematykę zdrowego odżywiania, codziennego picia mleka i uprawiania sportu. Trener Józef Jarząbek przygotowywał młodych zawodników do pokazowego treningu, będącego namiastką codziennych zajęć sportowców.
Pokaz umiejętności zawodników wyraźnie podniósł emocje na sali.

Emocje sięgnęły zenitu gdy poproszono z sali dwóch chłopców i jedną dziewczynę do powtórzenia niektórych ćwiczeń z pokazu. Wszyscy na sali stali, bili brawo i skandowali imiona swoich rówieśników. Na zakończenie części sportowej zaprezentowała się uczennica tej szkoły, która uprawia gimnastykę akrobatyczną.. Cała uroczystość została zakończona wykonaniem piosenki przez zespół szkolny. Na zakończenie sportowcy rozdali autografy.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Partnera Fundacji ”Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia” firmy ALFA SIEDEM i Pana Artura Wieczorek. Poniżej szczególne podziękowanie od Pana Artura Wieczorka:

„Pragnę bardzo gorąco podziękować za wspaniałą oprawę, rzetelne przygotowanie i naprawdę świetną atmosferę gronu dyrektorskiemu i nauczycielskiemu, w tym przede wszystkim:
– Pani Dyrektor Jadwidze Dadii,
– Pani Wicedyrektor Magdalenie Skręt;
– Panu Wicedyrektorowi Pawłowi Pietrzykowskiemu;

Artur Wieczorek – Partner Fundacji ‘’Mleko dla Szkól. Mleko dla Zdrowia’’.