29.04.2015 – SP w Dąbrówce

W dniu 29.04.2015 roku w pięknej nowej Szkole Podstawowej w Dąbrówce odbyło się spotkanie Pana Profesora Wojciecha Cichego z uczniami i nauczycielami, tematem spotkania była rola mleka w diecie dzieci i dorosłych.

W spotkaniu wzięło udział ok. 320 uczniów w dwóch grupach , dzieci brały czynny udział w spotkaniu włączając się do dyskusji opowiadając o swoich doświadczeniach oraz odpowiadając na zadawane pytania. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkań zostali poczęstowani mlekiem i jogurtami Bifi , degustacja spotkała się z wielkim zainteresowaniem . Po spotkaniu z dziećmi odbyło się jeszcze krótkie spotkanie z dyrekcją Szkoły oraz nauczycielami zajmującymi się programem Szklanka Mleka zarówno ze szkoły w której spotkanie miało miejsce jak również ze szkoły sąsiedniej , na spotkaniu rozmawiano o problemach wynikających przy realizowaniu programu w szkołach i sposobach jak im zapobiegać.

Wszyscy docenili wagę programu i potrzebę jego realizowania w przyszłości dla dobra przyszłych pokoleń .Inicjatorem spotkania była Firma PHU ZAWODNY realizująca dostawy mleka do tej szkoły a współorganizatorem Fundacja „Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia”, której Prezesem jest Pan Profesor Wojciech Cichy.