16.03.2016 – Kamienna Góra

W dniu 16 marca w auli Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie uczniów z prof. Wojciechem Cichym.

Profesor przedstawił prezentację ” Mleko – biały budowniczy zdrowia”, w której uczniowie mogli znaleźć odpowiedź na pytanie – Dlaczego tak ważne jest spożywanie mleka i produktów mleczarskich.

Po zakończeniu prezentacji odbył się test wiedzy przedstawionej przez Profesora podczas prelekcji oraz znajomość Zdrowej Zasady 6U + 1. Dla uczestników konkursów nie mogło zabraknąć nagród, które zapewnił organizator spotkania – dostawca mleka do szkół Firma Dars Wschowa.

Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia występu uczennic z Koła Teatralnego, które zaprezentowały się w spektaklu „JAK ZDRÓWKO ?”. Opiekunem grupy jest Pani Joanna Szuba.

Spotkanie było możliwe dzięki wspólnej inicjatywnie Pani Dyrektor – Katarzyny Bielewicz – Czyczkan oraz dostawcy  Firmie DARS, która od wielu lat aktywnie  współpracuje z Fundacją „Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia”