04.03.2015 – Grodzisk Mazowiecki

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefy Joteyko w Grodzisku Mazowieckim była gospodarzem spotkania w województwie mazowieckim, które odbyło się 4 marca 2015r.

Spotkanie było możliwie dzięki inicjatywie – dostawcy Doskonałe Mleka do tej szkoły – Pana Wojciecha Wlazło.

Prezes Fundacji „Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia” Pan prof. Wojciech Cichy poprowadził dwa interesujące wykłady dla uczniów szkoły oraz dla Rodziców.
Pierwsze spotkanie odbyło się w atmosferze ogromnego zaangażowania wszystkich klas I-III. W trakcie spotkania, młodzi uczestnicy zgodnie stwierdzili, iż lubią pić mleko i są świadomi dobroczynnego wpływu produktów mlecznych na kości i zęby. W trakcie spotkania, Pan prof. Wojciech Cichy, przypominał wszystkim uczestnikom, iż regularne i zbilansowane posiłki to podstawa dobrego samopoczucia i kondycji fizycznej.


W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z Rodzicami, którzy licznie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Prelekcja dla Rodziców w sposób fachowy i wyczerpujący wykazała rolę mleka, jak ważnego składnika w codziennej diecie dzieci. Prof. Wojciech Cichy podkreślił, iż promowanie postawa żywieniowych powinno przebiegać w ramach swoistego trójkąta : Rodzice-Dzieci-Szkoła. Ten schemat pozwoli promować i utrwalać prawidłowe postawy żywieniowe. Po prelekcji był czas na dyskusje i indywidualne konsultacje Rodziców z Prezesem Fundacji „Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia”.

Warto podkreślić, iż SP nr 4 to Szkoła aktywnie Promująca Zdowie, która przede wszystkim stanowi bardzo dobry przykład placówki oświatowej realizującej z powodzeniem od lat program „Doskonałe Mleko w Szkole”. Ponadto uczestniczy w innych inicjatywach, które opisane są na stronie internetowej szkoły:

http://www.sp4grodzisk.home.pl/