14.05.2014 – Wąchock

14 maja odbyło się spotkanie w Wąchocku. Na zaproszenie inicjatora spotkania firmy ALFA SIEDEM Bożena Wieczorek przybyli przedstawiciele szkół uczestniczących w programie ”Doskonałe Mleko w Szkole”.

Spotkanie odbyło się na hali sportowej przy Gimnazjum Publicznym im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Wąchocku, którego dyrektor mgr Czesław Kozłowski, był współgospodarzem spotkania.
Kilka minut po godzinie 10:00 rozpoczęło się to szczególne wydarzenie, którego gościem specjalnym był polski kosmonauta Pan gen. Mirosław Hermaszewski. Po przywitaniu wszystkich gości – przede wszystkim licznie zgromadzonych uczniów szkół współpracujących z firmą ALFA SIEDEM, rozpoczęła się najciekawsza część spotkania – wykład Pana Hermaszewskiego, traktujący o jego drodze, którą przebył by zobaczyć naszą planetę z nowej perspektywy.


Pan gen. Hermaszewski przekazał zarówno młodym, jak i starszym uczestnikom spotkania, że wszystko w życiu jest możliwe. Ciężka praca jaka jest związana z codziennymi obowiązkami ucznia – może doprowadzić go – dokąd tylko chce. Aby mieć siłę na stawanie twarzą w twarz z trudnościami, ważne jest to by pozostawać w dobrej kondycji fizycznej. Do tego natomiast niezbędne jest prawidłowe odżywianie, spożywanie m.in. mleka i produktów mlecznych.
Dobra kondycja fizyczna, jaką musiał wykazać się gen. Hermaszewski przed zakwalifikowaniem do lotu w kosmos, była podstawą. Wyzwaniem dla uczniów stało się „proste” ćwiczenie, które wykonywali uczestnicy.
Spotkanie stało się też okazją do wymiany poglądów na temat tego jak ważne jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród młodych ludzi.

Udział w spotkaniu wzięli również przedstawiciele władz lokalnych – przede wszystkim Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Pan Jarosław Jacek Samela.